129 TL Üzeri Alışverişlerinize Kargo Bedava
+90 (216) 380 1 380

Yardım - Sipariş / Kargo / Teslimat Bilgisi

Sıkça Sorulan Sorular - Sipariş / Kargo / Teslimat Bilgisi

Webzanem.com'dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Hesabım sayfasındaki “Siparişlerim” başlığı altından bu bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

Kargo gönderim bilgilendirmelerimiz haftaiçi ve cumartesi hergün saat 16.00 ile 19.00 arasında e-posta adresinize iletilmektedir.

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Siparişinizin kargo tarafından adresinize kaç gün içinde teslim edileceğini öğrenmek için tıklayınız.

Siparişiniz kargo şubesine teslim edildikten sonra durumunu izlemek için e-posta adresinize gönderilen takip numarasını kullanarak izlemek için tıklayınız.

Cumartesi, Pazar ve Resmi Tatil günleri hariç haftaiçi saat 16.00'a kadar gelen tüm siparişler stok kodlamasında herhangi bi hata oluşmazsa aynı gün kargoya teslim edilir. Ürün stok problemiyle karşılaşılırsa en kısa zamanda bilgilenmeniz sağlanır.

Cumartesi günü kargo şirketlerinin yarım gün çalışmaları sebebiyle saat 11.00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.

Pazar günü ve Resmi Tatil günlerinde kargo şirketleri kapalı bulunduğundan siparişleriniz ilk iş günü kargoya teslim edilir.

₺129.00 üzeri oluşturduğunuz tüm siparişleriniz Türkiye sınırları içine ücretsiz olarak gönderilmektedir.

₺129.00 altında kalan siparişleriniz sipariş içerisinde bulunan ürünlerin desi/kg cinsine bağlı olarak fiyatlanmaktadır.

Sipariş verdiğiniz ürün stoklarımızda varsa rezervasyonunuz hemen yapılır. Faturanız düzenlenir ve ürün paketlenerek kargoya verilir. Siparişinizde birden çok ürün olması durumunda, ilk sipariş verilen üründen başlayarak, stoklarımızda olanların rezervasyonları yapılır. Stoklarımızda henüz bulunmayan siparişleriniz için ise tedarik süreci başlar. (Bu durumda, sipariş ettiğiniz ürünün karşısında “Tedarik Sürecinde” yazısını görürsünüz.) İlgili tedarikçimize otomatik olarak geçilen talepler takip edilir ve siparişlerinizin en kısa sürede stoklarımızda yer alması sağlanır.

Satış sonrası en önemli hedefimiz, siparişlerinizin ürün sayfalarımızda belirtilen ortalama tedarik süreci içinde kargoya teslim edilmesidir. Bazı ürünlerde bu süre, ürünün özelliğine ve tedarikçiye göre farklılık gösterebilir. Böyle bir durumda, ürün bilgilerinde gecikme süresi belirtilir. Tedarik süreci uzayan ürünler nedeniyle mağdur olmamanız için, stoklarımızda gönderime hazır olan ürünler bekletilmeden kargoya verilir. Bu uygulamaya “kısmi teslimat” denir. Kısmi teslimatta kargo ücretsizdir.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firma Aras Kargo genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır veya sizlerden gelen talep neticesinde PTT Kargo ile gönderim gerçekleştirilir.

Sitemizde belirtilen ürün tedarik süreci ve kargo ücretleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz; yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilir.

Mali zorunluluklar nedeniyle her türlü ürünün faturası okunaklı bir biçimde kolinin dış yüzeyinde, içinde yer alan ürünleri belirtecek şekilde sergilenir.

Faturalarınızın gönderimi için, ana sayfamızdaki “Sipariş Takibi” sayfasından istediğiniz siparişe ait fatura örneğinizi alabilirsiniz. Sipariş takip sayfasının sol tarafından her sipariş için "Fatura Örneği" linki bulunmaktadır. Faturanız ortalama 1 saat sonra sitemizde kayıtlı bulunan e-posta adresinize gönderilir. Bu sürede “Önemsiz Posta” klasörünüzü kontrol etmeyi unutmayın! E-posta adresinize gönderilen faturalar resmi belge niteliği taşımamakla birlikte, teknik servis işlemlerinde kullanılabilir.

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin.Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz. Eğer doğrudan tedarikçi firmalardan gönderilen ürünler sipariş ettiyseniz, bu ürünler size sadece sevk irsaliyesiyle ulaşacaktır. Teslimat sonrasında siparişinize ait faturanız tarafımızdan adresinize postayla gönderilir.

KKTC siparişleriniz gümrük kısımında yaşanabilecek sorunlar sebebiyle yapılamamaktadır.

Webzanem.com'dan’dan verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.

Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği Webzanem.com'dan’a bağlı bir seçim değildir.

Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, bize e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.

Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sitemizden verdiğiniz siparişlerin teslimat adresini üyelik adresinden değiştirebilirsiniz. Kargo çıkışı yapılmış olan siparişlerin adres değişikliği işlemi gerçekleştirilemez. Üyeliğiniz üzerinden adres değişikliği yapabilmeniz için siparişinizin yurtdışı siparişi olmaması, siparişinizde üretici/satıcı firma tarafından gönderilen ürünlerin bulunmaması, siparişinizin bugün teslimat uygulaması kapsamında verilmiş olmaması ve tedari hazırlık süreci tamamlanmış hazırlık sürecinde olan ürünlerin siparişte bulunmaması gerekmektedir. Bir sipariş için tek bir adres üzerinden teslimat yapılmaktadır.

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, tedarikçi firmadan alınırken ve kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.

Böyle bir durumda süreç şöyle işler:

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.

Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.

Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın.

“Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

Sitemizden sipariş verdiğiniz ürün beyaz eşya ise; doğrudan yetkili servisiyle iletişime geçip hasar raporu alabilirsiniz. Yetkili servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapar.

Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü Webzanem.com'dan’a gönderdiğinizde* ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.


*Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firmasıyla geri gönderin.

Webzanem.com'dan’da satışa sunulan ürünler, tedarikçi firmalardan orijinal kutularında gelir ve hiç açılmadan paketleme yapılarak kargoya teslim edilir. Ürünlerin sevkiyatında yaşanabilecek olası sorunlara karşı kargo paketleri üzerine yapıştırdığımız etiketlerde bir uyarı yazısı göreceksiniz. Bu uyarıda, teslimat sırasında kargo görevlisi yanınızdayken ürünü açıp kontrol etmeniz gerektiği hatırlatılmaktadır. Yapacağınız kontrol sonucunda ürün paket içeriğinde bir eksik ya da hata olduğu takdirde, kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekir. Bu işlemin ardından dilerseniz ürünü teslim alabilir, sadece tutanakla birlikte bize başvuruda bulunabilirsiniz.

Paket içeriğindeki eksik ya da hatayı olduğunu teslimat sonrasında fark ederseniz, tutanak olmadan da Webzanem.com'dan’a başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için sipariş takip sayfanızda bulunan “Arıza/İade/Değişim” ikonunu tıklayarak “ Eksik Ürün/Aparat” formunu doldurunuz. Böyle bir durumda, konuyla ilgili gerekli kayıtlar alınıp işlemleriniz hemen başlatılır. Siparişinizdeki eksik parça hakkında kategori departmanı ve tedarikçi firmayla iletişime geçilir. Kayıt altına alınan eksik parça firmadan temin edilir ve adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.

Stok kodlamasında yaşanan bir hata nedeniyle farklı bir ürün gönderilmişse öncelikle sizden özür dileriz. Değişim işleminin yapılabilmesi için söz konusu ürünü lütfen aşağıdaki şekilde Webzanem.com'dan’a gönderin. Ürün elimize ulaştığında gerekli işlemler yapılacak ve sorun

Başvuru formu arıza-iade departmanımıza ulaşınca kısa süre içinde gerekli kontroller yapılır ve size e-posta yoluyla bilgi verilir.

Gönderim işleminizin kabul edilmesi* durumunda, kargo gönderi numaranız size yine e-posta yoluyla ulaştırılır.

Kargo gönderi numaranızı kullanarak söz konusu ürünü Aras Kargo’yla karşı ödemeli olarak MİRYA SAĞLIK İNT.MAĞZ.KOZ.MED.DAN. LTD.ŞTİ. Aras Kargo Çamlıca Şubesi İstanbuladresine gönderin.

*Başvuru formunun onaylanması, ürünün Webzanem.com'dan’a gönderilmesi için verilen onaydır.

Ürünün arıza/değişim veya iade işleminin onaylandığı anlamına gelmez. Ürünle ilgili işlemler, ürün Webzanem.com'dan’a ulaştıktan sonra kayıt altına alındığında başlar; yetkili departmanların incelemelerinden sonra talebin uygunluğu kontrol edilerek tamamlanır.

Kampanyaları Kaçırmayın

Avantajlı webzanem.com kampanyalarından haberim olsun istiyorum.